Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důležitost objetí

Důležitost toho, že je někdo držen v objetí druhého
 
Průměrná délka objetí mezi dvěma lidmi je 3 sekundy. Ale výzkumníci objevili něco úžasného. Když objetí trvá 20 sekund, má léčebný účinek na tělo i mysl. Důvod, proč upřímné objetí produkuje hormon zvaný „Oxytocin“, známý také jako hormon lásky. Tato látka má mnoho výhod pro naše fyzické i duševní zdraví, včetně toho, že nám pomáhá uvolnit se, cítit se v bezpečí a uklidnit naše obavy a úzkosti. Toto nádherné uspávací prostředek nabízíme zdarma pokaždé, když máme v náručí člověka, který kolébá dítě, které miluje psa nebo kočku, které tančíme s partnerem, kdykoli se k někomu přiblížíme nebo cítíme, že ramena drží přítele.
Slavný citát psychoterapeutky Virginie Satirové zní: „Potřebujeme čtyři objetí denně, abychom přežili. "Potřebujeme 8 objetí denně na údržbu. Potřebujeme 12 objetí denně, abychom mohli růst. „Zda byla tato přesná čísla vědecky prokázána, se teprve uvidí, ale existuje mnoho vědeckých důkazů o důležitosti objetí a tělesného kontaktu. Tady je několik důvodů, proč bychom se měli objímat:
 
1. STIMULOVÁNÍ OXYTOCINU
Oxytocin je neurotransmiter, který ovlivňuje limbický systém, emoční centrum mozku, podporuje pocity spokojenosti, snižuje úzkost a stres, a dokonce dělá savce monogamní. Je to hormon zodpovědný za to, že jsme tu dnes všichni. Vidíte, že tento malý klenot je vypuštěn během porodu a díky němu naše maminky zapomenou na všechnu tu strašnou bolest, kterou snášely, vykopnou nás ze svých těl a stále je milují a tráví čas s námi, gen by chtěl Nový výzkum Univerzity v Kalifornii naznačuje, že má podobný civilizační účinek na mužské lidi, díky čemuž jsou milující a lepší při budování vztahů a sociálních pout. A dramaticky to zvýšilo libido a sexuální výkonnost testovaných subjektů. Když někoho obejmeme, uvolňuje se do našeho těla oxytocin z naší hypofýzy a snižuje jak naši srdeční frekvenci, tak hladinu kortizolu. Kortizol je hormon zodpovědný za stres, vysoký krevní tlak a srdeční choroby.
 
2. PĚSTOVÁNÍ TRPĚLIVOSTI
Spojení je podporováno, když si lidé najdou čas, aby se vzájemně ocenili a uznávali. Objetí je jedním z nejsnadnějších způsobů, jak projevit uznání a uznání druhému člověku. Svět je rušné, rušné místo a my neustále spěcháme k dalšímu úkolu. Tím, že zpomalíme a najdeme si chvilku během celého dne, abychom nabídli srdečné objetí, prospíváme sobě i ostatním a pěstujeme si lepší trpělivost uvnitř sebe.
 
3. ZABRÁNÍ NEMOCI
Náklonnost má také přímou reakci na snížení stresu, čímž se zabrání mnoha nemocem. Výzkumný ústav dotyku na University of Miami School of Medicine provedl více než 100 studií o dotyku a zjistil důkazy o významných účincích, včetně rychlejšího růstu předčasně narozených dětí, méně bolesti, méně příznaků autoimunity d izas, snížení hladiny glukózy u dětí s cukrovkou a zlepšení imunity systémy u lidí s rakovinou.
 
4. STIMULUJE TYMUS GAND
Objetí posílí váš imunitní systém. Jemný tlak na hrudní kost a emoční náboj, který vytváří, aktivuje čakru solar plexus. To stimuluje Thymusovou žlázu, která reguluje a vyrovnává vlastní produkci bílých krvinek, díky čemuž jste zdraví a bez nemocí.
 
5. KOMUNIKACE BEZE SLOV
Téměř 70 procent komunikací je neverbální. Výklad řeči těla může být založen na jediném gestu a objetí jsou vynikající metodou, jak se neverbálně vyjádřit k jinému člověku nebo zvířeti. Nejen, že mohou cítit lásku a péči ve vašem objetí, ale také mohou být dostatečně vnímaví, aby ji předávali ostatním sami díky vaší iniciativě.
6. SEBE-KONFENCE
Objetí posílí sebeúctu, zejména u dětí. Klíčový smysl je u dětí velmi důležitý. Miminko poprvé pozná své rodiče podle dotyku. Od narození nám náš rodinný dotyk ukazuje, že jsme milovaní a výjimeční. Asociace sebeúcty a hmatových vjemů z našich raných let jsou stále zasazeny do našeho nervového systému jako dospělí. Pohlazení, které jsme dostali, když jsme vyrůstali od našich maminek a tatínků, nás formují na buněčné úrovni a objetí nám to připomínají na somatické úrovni. Objetí nás proto spojují s naší schopností milovat sami sebe.
 
7. DOPAMINE STIMULUJE
Vše, co všichni dělají, zahrnuje ochranu a uvolnění toku dopaminu. Nízká hladina dopaminu hrají roli při neurodegenerativní Parkinsonově chorobě i při afektivních poruchách, jako je deprese. Dopamin je zodpovědný za to, že nám dává pocit pohody a je také zodpovědný za motivaci! Objetí stimulují mozek k uvolnění dopaminu, hormonu potěšení. Dopaminové senzory jsou oblasti, na které se zaměřuje mnoho stimulujících léků, jako je kokain a metamfetamin. Přítomnost určitých typů dopaminových receptorů je také spojena se vyhledáváním senzace.
 
8. SEROTONIN STIMULUJE
Protažení a objímání uvolňuje endorfiny a serotonin do cév a uvolněné endorfiny & serotonin přináší radost a neguje bolest a smutek a snižuje riziko srdečních problémů, pomáhá při rekonvalescenci kontrolovat obezitu a prodloužit život. Mazlení mazlíčků má také uklidňující účinek, který odbourává stres. Delší objetí zvyšuje hladinu serotoninu, zvedá náladu a vytváří štěstí.
 
9. PARAZYMPATTETICKÁ ROVNOVÁHA
Objetí vyváží nervový systém. Pokožka obsahuje síť malých uniformovaných tlakových center, nazývaných pacinovských tělísek, která dokáží vycítit dotyk a přijít do styku s mozkem přes vagus nerv. Galvanická kožní reakce někoho, kdo přijímá a obejme, ukazuje změnu vodivosti pokožky. Účinek vlhkosti a elektřiny na kůži ukazuje na vyváženější stav nervové soustavy – parasympatický.
 
Obejmout, obejmout celým svým srdcem...,,Tehdy má Život správný směr,,
 

 

  14731236_10210944328554600_1610810899130546590_n.jpg11221709_929239740456828_3329220094233148176_n.jpg11229962_1597616043838835_6389862966045669322_n.jpg

12314137_730080530457491_4931024988771536995_n.jpg